Pořad bohoslužeb

POŘAD BOHOSLUŽEB MUTĚNICE
od 12.5. do 19.5.2024 - 20. týden

neděle 12.5. 7. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
07:30 Za Františku a Jana Veselské, Marii a Jakuba Froňkovi, Františku Froňkovou a Vladimíra Pražáka.
09:30 Za všechny matky z naší farnosti.
pondělí 13.5. Panny Marie Fatimské
Dnes mše sv. není
úterý 14.5. svátek sv. Matěje, apoštola
18:30 Za Miroslava Jašůrka, Milana Šeniglu, a poděkování za 75 let života.
středa 15.5. středa 7. velikonočního týdne
18:30 Za zemřelé Ludmilu a Františka Vaculíkovy, Anežku a Ladislava Holečkovy a celou žijící a zemřelou rodinu.
čtvrtek 16.5. svátek sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka
07:30 ( volná intence )
pátek 17.5. pátek 7. velikonočního týdne
18:30 Za rodiče Jamborovi, Sládkovi a syna Stanislava a celou rodinu.
sobota 18.5. sv. Jana I., papeže a mučedníka
07:30 Za Marii Špérovu a požehnání pro manžela a 2 děti, a za duše v očistci.
20:00 Svatodušní vigilie
neděle 19.5. SLAVNOST SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO
07:30 Za farnost.
09:30 Za děti, kteří letos přistoupí ke svatému přijímání.

• Sbírka na pronásledované křesťany byla 24.981Kč. Děkuji za dar od ročníku 1950/51 v hodnotě 3.500Kč a 60-tníkům za 2.930Kč.
  • Děkuji za procesí ke kapli sv. Rocha a Tesaříkům za údržbu kaple.
  • Děkuji za sobotní brigádu na faře, při které jsme mohli zvelebit okolí i prostor kostela a fary, vyvezli několik kontejnerů nashromážděného pokladu a také pomocí živého řetězu dostali bobrovky pod střechu kostela.
  • Dnes odpoledne v 14:30 je mariánská pobožnost v kostele.
  • V pondělí 13.5. je v Žarošicích Fatimský den. Odjezd autobusu je v 17:30 ze křižovatky.
  • V úterý 14.5. v 19:30 na faře bude pro dospělé tvoření svatodušních svící.
  • Ve čtvrtek 16.5. jedeme s kněžími z děkanátu na společný výjezd, proto bude farní mše svatá hned ráno.
  • Ve čtvrtek bude také v 17:30 v klubovně zkouška Abakuku a dobrovolníků z řad dospělých zpěváků z chrámového sboru na slavnost 1. svatého přijímání dětí.
  • Připomínám setkání mládeže s otcem biskupem Pavlem v Třebíči 18.5.2024. Budu rád, když se někdo připojíte.
  • V sobotu 18.5. v 14:00 bude v Dolních Bojanovicích udílena svátost biřmování, z naší farnosti tam budou Lucie Krištofíková, Veronika Čepilová a Šimon Esterka, tak na ně mysleme ve svých modlitbách.
  • V sobotu v 20:00 bude svatodušní vigilie, bude bohoslužba slova s obnovou závazku biřmování.
  • První svaté přijímání je příští neděli 19.5. při hrubé mši svaté, zpovídání dětí a jejich blízkých, a nácvik, je tento pátek v 15:00.
  • Návštěvy nemocných budou ve čtvrtek a pátek 23. a 24. května. Další bude těsně před prázdninami. Kdo byste chtěli přidat nějakého nemocného, nebo pro změnu květnovou návštěvu vynechat, prosím, ozvěte se mi.
  • Na obvyklých místech je k rozebrání další číslo Kateřinovin. Budu moc rád, když se dostane také mezi ty, se už do kostela nedostanou.
  • Májové pobožnosti jsou v měsíci květnu vždy na začátku mše svaté a v neděli odpoledne ve 14:30. Děti, které budou recitovat (číst) básničku můžete zapisovat do tabulky vzadu v žebráčce.
  • Oblastní Charita Hodonín nabízí možnost dobrovolnické služby pro hospitalizované pacienty. Např. jednou za týden (14 dní) by v odpoledních hodinách přišli na oddělení a s pacientem hráli společenské hry, povídali si, předčítali, pomodlili se, v případě hezkého počasí by jeli do parku apod. Více je na plakátku.
  • Tři naši farníci dostali od arcibiskupa olomouckého Josefa Nuzíka ocenění za podporu Matice svatohostýnské. Protože není možné ocenit všechny, děkuji také vám všem ostatním členům za podporu tohoto poutního místa.
  • -17.8.2024 v Kroměříži bude Celostátní setkání animátorů a dalších mladých, kteří mají zájem o službu ve své farnosti. Rád tam vyšlu malou skupinku mládeže.
------------------ kontakt ------------------
www.farnostmutenice.cz - [email protected] - účet 1440464399/0800